Change management

Change management

Prihlásiť sa na kurz

Proces uskutočnenia zmien v spoločnosti, ich aplikácia v praxi a predovšetkým ich pozitívne prijatie. Ako úspešne zvládnuť tento proces zmeny? Odpoveď vám radi poskytneme v rámci nášho kurzu, na ktorom sa detailne zameriame na zmeny priamo podľa vášho aktuálneho stavu spoločnosti.

Veľkosť skupiny
20
Trvanie kurzu
1 deň
Úroveň skúseností
Začiatočníci
Cena s DPH:
220 €
Cena bez DPH:
183.33 €

Zámer kurzu:

Akékoľvek dobré technické riešenie bez adekvátneho riadenia ľudského faktora nemôže uspieť. V každej jednej organizácii sa ročne organizuje mnoho procesných, strategických, či iných projektov. Ale nie každý je skutočne úspešný. V skutočnosti väčšina týchto projektov a zmien nedosiahne požadovaný výsledok nie pre nedostatok ľudských zdrojov, metodiky alebo technológií, ale práve preto, že manažér/líder neriadil zmenu dobre a užívatelia ju následne neprijali. Práve rezistenciou voči zmene a prístupu ako ju eliminovať sa zaoberá metodika „Change management“ resp. „Riadenie zmien“, ktorej zvládnutie výrazne zvýši šancu na úspech.

Počas nášho kurzu sa naučíte, ako systematicky riadiť zmeny v organizácií tak, aby pri ich implementácií bola maximálna miera podpory, ako sa pripraviť na reakcie pri zavádzaní zmien, ako aplikovať nástroje zaisťujúce úspešný a bezproblémový priebeh, ako jednotlivé techniky kombinovať a ako riadiť celý váš tím. Počas kurzu si taktiež vyskúšate techniky na reálnych príkladoch.

OBSAH KURZU

Ako zistiť aktuálny stav?
- vyhodnotenie potreby zmeny a jej prínosu
- diagnostika príčin
- prínosy a riziká zmeny
- identifikácia riešení

Ako nastaviť proces zmeny?
- nastavenie cieľa, spôsoby uskutočnenia zmeny, zvolenie spôsobu zmeny, aj s ohľadom na typológiu ľudí v spoločnosti, určenie zodpovedných osôb, oznámenie zmeny a následná komunikácia a prístup, plánovanie implementácie, časový harmonogram

Ako tieto zmeny aplikovať a riadiť implementáciu týchto zmien?
- prijatie zmeny, možné hrozby zlyhania zmeny a prijatie potrebných opatrení, vyvolanie pozitívneho prístupu k zmene, riešenie negatívneho prístupu k zmene, podpora v procese zmeny, reakcie na zmeny a príprava na situácie, dôvera v zmenu, úspech prijatej zmeny


Stabilizácia zmeny
- nástroje úspešnej stabilizácie zmien
- preventívne opatrenia

Praktické zameranie
- techniky aplikované na praktické prípady

Prihláste sa cez web, na info@powercoaching.sk alebo volajte na 0948 168 011.

Tešíme sa na vás !

Partner podujatia je StartitUP a Meeto
foto zdroj:
www.unsplash.com

Nenašli ste žiadny kurz pre vás?

Kontaktujte nás a radi vám poradíme s výberom

Chcem poradiť